Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs Dallas
@ Montgomery, Ala.
Final - 8 innings
W, 7-5

at Huntingdon
Final
L, 3-1
25
at Centre
Final
L, 3-2
26
27
28
1
at Carthage
Final
L, 3-0
2
at Last Chance Meet @ Ohio Northern University (INDOOR)
11:00 AM

at Last Chance Meet @ Ohio Northern University (INDOOR)
11:00 AM

vs Greensboro
@ Birmingham, Ala.
Final
L, 3-0

vs DePauw
Final
L, 10-1

at St. Mary's (IN)
Final
L, 17-1

at North Central (Ill.)
Final
L, 3-1

vs DePauw
Final
L, 9-1

at Birmingham Southern
Final - 8 innings
W, 9-8

at Birmingham Southern
Final
L, 4-1
3
vs Greensboro
@ Birmingham-Southern
Cancelled

vs DePauw
Postponed

vs Oglethorpe
Final
L, 7-3
4
5
6
at Berea
Cancelled

vs Hanover
Postponed
7
8
at NCAA DIII Championship

at NCAA DIII Nationals (INDOOR)
TBA

at NCAA DIII Nationals (INDOOR)
TBA

at No. 12 Elmira
Final
L, 3-2
9
at NCAA DIII Championship

at NCAA DIII Nationals (INDOOR)
TBA

at NCAA DIII Nationals (INDOOR)
TBA

vs Heidelberg
Final
L, 18-4

vs Vassar
@ Nazareth College
Final
L, 3-0

at No. 5 Nazareth
Final
L, 3-0
10
vs Mount Union
@ Kissimmee, Fla.
Final
W, 5-3

vs Utica
@ Kissimmee, Fla.
Final
L, 2-0

vs Dickinson
@ Auburndale,Florida
Final
W, 6-1

vs Alma
Final
W, 12-8

vs Dickinson
@ Auburndale,Florida
Final
L, 6-0
11
at Adidas Intercollegiate Invitational Hosted by Ohio Wesleyan (Rd. 1 & 2)

at Adidas Intercollegiate Invitational Hosted by Ohio Wesleyan (Round 1 & 2)

vs Ohio Wesleyan
@ Kissimmee, Fla.
Final
W, 6-1

vs Lakeland
@ Kissimmee, Fla.
Final
W, 4-1

vs La Roche
Final
L, 9-5
12
at Adidas Intercollegiate Invitational Hosted by Ohio Wesleyan (Rd. 3)

at Adidas Intercollegiate Invitational Hosted by Ohio Wesleyan (Round 3)

vs Central (Iowa)
@ Auburndale, Fla.
Final
L, 14-1
13
vs Gordon
@ Clermont, Fla.
Final
W, 6-2

vs Colby-Sawyer
@ Auburndale, Florida
Final - 7 innings
W, 14-3

vs Ursinus
@ Clermont, FL
Final
W, 4-1

vs Otterbein
Final
L, 20-3
14
vs Marymount (Va.)
@ Auberndale, Florida
Final
L, 2-0
15
vs Carroll (Wis.)
@ Kissimmee, Fla.
Final
W, 3-1

vs Geneva
@ Clermont, Fla.
Final
W, 3-2
16
vs D'Youville
@ Kissimmee,Florida
Final
W, 12-2

vs D'Youville
@ Kissimmee,Florida
Final
W, 11-2

vs Trine
Final
W, 3-0

at DePauw
Cancelled

at Muskingum
Cancelled
17
18
vs Berea
Final
W, 2-0

vs Bethany (WV)
4th - 05:43
2-11

vs Berea
Bottom of 1st
1-1
19
20
at Otterbein
3:00 PM

at Miami-Hamilton
5:00 PM

at Otterbein
5:30 PM

vs Wittenberg
7:00 PM
21
22
at Maryville (Tenn.)
7:00 PM

vs Olivet
7:00 PM
23
at Transylvania University Invitational (OUTDOOR)
TBA

at Transylvania University Invitational (OUTDOOR)
TBA

at The Pioneer Classic hosted by Marietta College (Round 1)

vs Mount St. Joseph Spring Invitational (Round 1)

at Adrian
1:00 PM

vs Centre
1:00 PM

at Maryville (Tenn.)
2:00 PM

vs Adrian
2:00 PM

vs Centre
3:00 PM
24
at The Pioneer Classic hosted by Marietta College (Round 2)

vs Mount St. Joseph Spring Invitational (Round 2)

at Maryville (Tenn.)
1:00 PM
25
26
vs Otterbein
1:00 PM

vs Otterbein
4:00 PM
27
at Capital
4:00 PM

at Transylvania
7:00 PM
28
vs Spalding
5:00 PM

vs Spalding
7:00 PM
29
at Greenville
8:00 PM
30
at Hanover College Invitational (OUTDOOR)
11:00 AM

at Hanover College Invitational (OUTDOOR)
11:00 AM

vs Miami Whitewater Classic (Round 1)

at Franklin
11:00 AM

at Rose-Hulman
12:00 PM

vs Earlham
1:00 PM

at Heidelberg
1:00 PM

at Anderson (Ind.)
1:00 PM

at Rose-Hulman
3:00 PM

at Anderson (Ind.)
3:00 PM

at Fontbonne
3:00 PM
31
vs Miami Whitewater Classic (Round 2)

vs Earlham
@ Rose-Hulman
12:00 PM

at Rose-Hulman
4:00 PM
1
at Georgetown (Ky.)
7:00 PM
2
vs Transylvania
1:00 PM

vs Transylvania
4:00 PM
3
vs Transylvania
4:00 PM

vs Wilmington (Ohio)
6:00 PM

vs Transylvania
6:00 PM
4
5
at Illinois Wesleyan Spring Invitational (Round 1)

vs Augustana (IL)
7:00 PM
6
at Franklin College Invitational (OUTDOOR)
11:30 AM

at Franklin College Invitational (OUTDOOR)
11:30 AM

at The Bump Invitational hosted by Ohio Wesleyan (Round 1)

at Illinois Wesleyan Spring Invitational (Round 2)

at Anderson (Ind.)
12:00 PM

vs Transylvania
1:00 PM

vs Franklin
1:00 PM

vs Loras
2:00 PM

at Anderson (Ind.)
2:00 PM

at Thomas More
3:00 PM

vs Franklin
3:00 PM

at Anderson (Ind.)
5:00 PM