Composite Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
31
Cincinnati Christian
Final
W, 3-1

Capital
Cancelled
1
at Franklin College Invitational
10:45 am

at Franklin College Invitational
10:00 am

The Stateline Shootout (Round 1)
Cancelled

at Transy Fall Invitational (Round 1 & 2)

Alma
Final
W, 2-0

Wilmington (Ohio)
Final
W, 3-0

Capital
Final
W, 59-21
2
The Stateline Shootout (Round 2)

at Transy Fall Invitational (Round 3)

Mount Union
Final
W, 4-0
3
4
5
at Albion
Final - 2OT
T, 1-1

at Ohio Christian
Final
L, 3-1
6
7
at Heidelberg
Final
L, 5-0

at Kenyon
Final
L, 3-0
8
at Safari Fall Invitational hosted by Ohio Wesleyan (Round 1)
Cancelled

at Battle at the Brook hosted by Ohio Wesleyan (Round 1)

vs Denison
@ Gambier, OH
Final
W, 3-1

vs Muskingum
@ Gambier, OH
Final
L, 3-0

at Wilmington (Ohio)
Final
W, 2-1

Concordia (Mich.)
Final
L, 6-3

at Morehead St.
Final
L, 48-19
9
at Safari Fall Invitational hosted by Ohio Wesleyan (Round 2)
Cancelled

at Battle at the Brook hosted by Ohio Wesleyan (Round 2)

UC Clermont
Final
W, 5-3
10
11
at Wilmington (Ohio)
Final
W, 3-0
12
at Wooster
Final - 2OT
T, 1-1

Wittenberg
Final - 2OT
L, 2-1
13
Ohio Christian
Final
W, 3-0
14
15
at Heidelberg Fall Invitational (Round 1)

Franklin
Final
L, 8-1

Rose-Hulman
Final
W, 54-35

vs St. Francis (Ind.)
@ Mount Vernon, OH
Final
L, 3-0

at Cincinnati Christian
Final
L, 6-2

at Mt. Vernon Naz.
Final
L, 3-0
16
at Heidelberg Fall Invitational (Round 2)

Centre
Final
L, 3-1

Franciscan
Final
L, 5-1
17
18
Miami-Middletown
Final
W, 8-1

at Georgetown (Ky.)
Final
L, 6-0
19
Rose-Hulman
Final
L, 6-3

at Ohio Wesleyan
Final
W, 6-2

at Thomas More
Final
L, 3-1

Ky. Christian
Final - 2OT
T, 1-1
20
21
Mount St. Joseph Invitational
5:15 pm

Mount St. Joseph Invitational
6:15 pm

vs Case Western Reserve
@ Tiffin, Ohio (Heidelberg University)
Final
L, 3-1
22
at Dechert Classic hosted by Millikin (Round 1)

at Tannenhauf Fall Inviational hosted by Mount Union (Round 1)

at Heidelberg
Final
L, 3-0

Anderson (Ind.)
Final
L, 9-0

vs Otterbein
@ Tiffin, Ohio
Final
L, 3-0

vs Hiram
@ Hiram, Ohio
Final
W, 4-0

at Earlham
Final
W, 59-2
23
at Dechert Classic hosted by Millikin (Round 2)

at Tannenhauf Fall Invitational hosted by Mount Union (Round 2)

at Trine
Final
W, 2-0
24
25
at Spalding
7:00 PM

Wabash
7:00 PM
26
at Thomas More
4:30 PM
27
at Ohio Wesleyan
7:00 PM
28
29
at Louisville Classic
9:30 am

at Louisville Classic
10:15 am

at Earlham College Fall Invitational (Round 1)

at The Dan Quayle Collegiate Classic hosted by Depauw (Round 1)

at Earlham
11:00 AM

at Anderson (Ind.)
12:00 PM

Earlham
1:00 PM

at Bluffton
1:30 PM

Earlham
3:30 PM
30
at Earlham College Fall Invitational (Round 2)

at The Dan Quayle Collegiate Classic hosted by DePauw (Round 2)
1
Midway
4:00 PM
2
3
Transylvania
4:00 PM

at Rose-Hulman
7:00 PM

at Bluffton
7:00 PM

Rose-Hulman
7:00 PM
4
5
6
The State Line Shootout (Round 1)

Berea
11:00 AM

Manchester
1:30 PM

Defiance
2:00 PM

Anderson (Ind.)
5:30 PM

Anderson (Ind.)
8:00 PM